معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی عنوان کرد: تشکیل ستاد ملی برای تبریز ۲۰۱۸

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی عنوان کرد: تشکیل ستاد ملی برای تبریز ۲۰۱۸

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی عنوان کرد؛

تشکیل ستاد ملی برای تبریز ۲۰۱۸

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، گفت: باتوجه به اهمیت تبریز ۲۰۱۸ در گردشگری کشور تشکیل یک ستاد کشوری برای بررسی و پیگیری برنامه های شهر تبریز برای استقبال از تبریز ۲۰۱۸ ضروری است.

مسعود سلطانی‌فر امروز با حضور در جلسه ویژه ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان شرقی با اعلام این مطلب افزود: این ستاد باید هرچه سریعتر تشکیل شود و جلسات ستاد می تواند به صورت فصلی در تهران برگزار شود.

سلطانی‌فر یادآور شد: ۲۰۱۸ برای تبریز نباید هدف نهایی باشد بلکه باید از این فرصت در راستای جلب توجه جهانیان به این سمت بهره‌مند شویم و از این پس تبریز باید در سطح یک جهان‌شهر مطرح شود.

وی همچنین گفت: این یک فرصت ارزنده است تا در بلند مدت گردشگری در آذربایجان شرقی جایگاه واقعی خود را به دست آورد و شاهد رونق صنعت گردشگری در استان باشیم.

سلطانی فر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت حفظ آثار تاریخی خاطر نشان کرد: حفظ و حراست از آثار تاریخی یک وظیفه مهم است که متاسفانه بودجه محدود دولت اجازه خریداری و رسیدگی به همه آن ها را نمی‌دهد در همین راستا باید از ظرفیت شهرداری‌ها و بخش خصوصی استفاده کنیم و به حق می‌توان گفت این دو بخش در حفظ آثار تاریخی کشور و همچنین ایجاد یک بنگاه اقتصادی نقش تاثیرگذاری داشته‌اند.

وی ادامه داد: از شهرداری تبریز نیز انتظار داریم تا بیش از پیش در این حوزه وارد عمل شود و در حفظ آثار تاریخی کوشا باشد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور همچنین با اشاره فعالیت ستاد اجرایی خدمات سفر یادآور شد: امسال نیز حدود یک میلیون نفر «نوروزبان بی نوروز» از ۱۲ دستگاه اجرایی کشور در این ستاد حضور داشته و فعالیت کردند و تا به حال تعامل بین دستگاه های اجرایی برای میزبانی شایسته از گردشگران داخلی چشمگیر بوده است.

در پایان این جلسه از کتاب «فرصت های سرمایه گذاری در صنعت گردشگری آذربایجان شرقی» رونمایی شد که این کتاب در چهار فصل سیمای آذربایجان شرقی، معرفی آذربایجان شرقی، فرصت های سرمایه گذاری آذربایجان شرقی در حوزه گردشگری و قوانین مقررات سرمایه گذاری در صنعت گردشگری توسط اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی منتشر شده است.