مقدمات یک کسب و کار اینترنتی

مقدمات یک کسب و کار اینترنتی

پیش از راه اندازی هر فعالیت اقتصادی در فضای وب، حتما موارد زیر را بخوانید و مد نظر داشته باشید. چراکه بسیاری از کسب و کار های اینترنتی بدون توجه به این موارد و ساده انگاشتن آنها، شکست خورده اند.

مقدمات یک کسب و کار اینترنتی:

پیش از راه اندازی هر فعالیت اقتصادی در فضای وب، حتما موارد زیر را بخوانید و مد نظر داشته باشید. چراکه بسیاری از کسب و کار های اینترنتی بدون توجه به موارد زیر و ساده انگاشتن آنها، شکست خورده اند.


– همین الان شروع کنید

با حضور کسب و کار آنلاین در سال ۲۰۰۴ درآمد جهانی کسب و کار اینترنتی به سقف ۷/۲ تریلیون دلار رسید. مهم این نیست که کار تجاری شما چیست، بلکه نادیده گرفتن ۷/۲ تریلیون دلار ممکن است؟ برای اینکه نشان دهید بخشی از این مجموعه هستید و مایلید که به آن خدمت کنید،‌ لازم است در حیطه وب باشید. آن گاه خواهید دانست که رقیبان شما چه می‌کنند.

شما در حال خواندن یکی از قسمت های مجموعه کسب و کار اینترنتی هستید.

مقدمات یک کسب و کار اینترنتی


– شبکه‌ خود را بسازید

کسب و کار در حقیقت چیزی جز برقراری ارتباط با افراد نیست. همه تاجران موفق می دانند که ملاک شناخت چیزی نیست بجز آشنایی با افراد. ارائه کارت ویزیت بخشی از هر ملاقات است، هر شخص مطمئنا” در این ملاقات ها، این شانس را داشته است که معاملات بزرگ انجام دهد. شما با ارائه کارت ویزیت خود به هزاران فرد و شاید میلیون ها مشتری یا شریک تجاری، باید نشان دهید که همیشه در صورت نیاز آنها در خدمت هستید و می‌توانند به شما دستیابی داشته باشند. می‌توانید ۲۴ ساعت شبانه‌روز به سادگی بدون صرف هزینه در محیط وب باشید. حتی اگر تغییر مکان دهید یا شماره جدیدی داشته باشید، همچنان در همان مکان مجازی قرار دارید و همگان می توانند شما را پیدا کنند.

مقدمات یک کسب و کار اینترنتی


– ایجاد اطلاعات کامپیوتری در دسترس

زمان اشتغال شما چند ساعت است؟ به چه کاری مشغول هستید؟ افراد چگونه می‌توانند با شما تماس بگیرند؟ روشهای پرداخت شما چه است؟ محل استقرار شما کجاست؟ کار خاص امروز شما چیست؟ اگر بتوانید مشتری را از دلیل لزوم کسب و کار خود آگاه سازید، فکر نمی‌کنید که بتوانید کسب و کار بیشتری داشته باشید؟ مطمئنا” در محیط وب می‌توانید.

مقدمات یک کسب و کار اینترنتی


– ارائه خدمات به مشتری های خود

ایجاد اطلاعات کامپیوتری در دسترس یکی از مهمترین روشهای ارائه خدمات به مشتریان است. اما اگر هدف شما خدمت به مشتری باشد، با استفاده از تکنولوژی وب می‌توانید حتی راه های بیشتری را نیز به دست آورید؛ این امکان را برای آنها فراهم سازید تا بدون گشتن در مغازه ویاری گرفتن از مسئول فروش، رنگ و اندازه و آنچه را که دقیقا” می‌خواهند پیدا کنند، در حقیقت همه چیز باید در دسترس باشد.

 

مقدمات یک کسب و کار اینترنتی


– توجه عموم مردم به سوی شما

شما هیچ گاه از مجله داخلی برای درج تبلیغ افتتاح فروشگاه یا مغازه محلی خود استفاده نمی‌کنید، بلکه اگر چیزی جالب و جدید باشد، آدرس شبکه خود را در آن عنوان می‌کنید. حتی اگر که یک خبرنامه هفتگی نیز در خصوص این افتتاحیه مطلبی نوشته باشد، هیچ گاه از شخصی که با مغازه شما فاصله مسافتی طولانی دارد و آن خبر را می‌خواند به شما سودی نمی‌رسد مگر آنکه آن فرد، در همان زمان به آن محل بیاید. اما با اطلاعات شبکه‌ای هر کس در هر مکان می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد و مطمئنا”یک بازدیدکننده کارآمد از وب سایت ویک مشتری سود رسان برای اطلاعات شما خواهد بود.

مقدمات یک کسب و کار اینترنتی


– کسب و کار هوشمند

شما باید فروش را در اینترنت بعد از آن که همه فرآیندهای بالا را انجام دادید در نظر بگیرید. چرا؟ خوب پاسخ پیچیده است، اما بهترین روش برای کسب و کار می‌باشد، آیا فکر می‌کنید که تلفن بهترین وسیله برای فروش است؟ مطمئنا” خیر. تلفن وسیله‌ای است که شما را قادر می‌سازد تا با مشتری در ارتباط باشید و اجناس را به فروش برسانید. به همین دلیل وب را پیشنهاد می‌کنیم. البته این تکنولوژی متفاوت است،‌اما قبل از آنکه افراد تصمیم به خرید بگیرند، می خواهند که در خصوص شما بیشتر بدانند و اینکه چه کار می‌توانید برای آنها انجام دهید چه کاری را به آسانی و ارزان در وب می‌توانید انجام دهید. چه زمانی آمادگی فروش دارید، ‌باید مطمئن شوید که بدون پرداخت هزینه ای گزاف و نیز استفاده صحیح از تکنولوژی شبکه می‌توانید سود زیادی را بدست آورید. این همان کسب و کار هوشمند است.

مقدمات یک کسب و کار اینترنتی

– ارائه اطلاعات در کوتاه ترین زمان ممکن
چه مواردی مورد نیاز است برای آن که اطلاعات شما دریک زمان مشخص ارائه شود؟ یک برنده مسابقه،یک تبلیغ خاص، این اطلاعات می‌تواند در نیمه های شب یا هر زمان دیگر که شما تشخیص می‌دهید با همه موارد مربوط به آن مانند عکس، بیوگرافی و غیره ارائه شود. می‌توانید این جمله را از قبل تصور کنید ” همه موارد در ساعت ۱۲:۰۰ روی وب سایت ما در دسترس است “. این موقعیت برای اشخاصی مناسب است که انتظار دریافت اطلاعات را دارند.

مقدمات یک کسب و کار اینترنتی


ایجاد نمونه های در دسترس
اجناس شما ممکن است فوق العاده باشد، اما مردم تا آن را در عمل نبینند نمی‌توانند حس کنند زیرا آنها ترجیح می‌دهند که همه چیز را در دسترس داشته باشند. اگریک آلبوم موسیقی هر چه قدر هم جالب باشد، اما از رادیو و تلویزیون پخش نشود،‌هیچ کس ارزش آن را نخواهد دانست. ارزش یک تصویر هزار کلمه است،‌ اما آیا شما فضایی برای هزار کلمه دارید؟ وب این امکان را فراهم می‌سازد تا موسیقی، تصاویر و فایل های فیلم های کوتاه به اطلاعات شرکت شما اضافه شود و به مشتریان سرویس دهد. هیچ بروشوری چنین نمی‌کند.

مقدمات یک کسب و کار اینترنتی

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.