چرا باید فروش حرفه  ای رو یادبگیریم ؟

چرا باید فروش حرفه  ای رو یادبگیریم ؟

اگه کسب و کارت از نوعی هست که برای رسیدن به سود باید خدمات یا محصولی را بفروشی ، یادگیری فروش حرفه ای برات صد درصد ضرورت داره چون امروزه فروش خیلی مشکل شده‌ است، مشتری‌ها خیلی بد قانع می‌شوند، احساس می‌کنیم که آن‌ها همواره تخفیف می‌خواهند. تمام افرادی که در کار فروش هستند مشاهده می‌کنند که این روزها فروختن کالا یا خدماتشان مشکل‌تر شده‌ است. آیا تو هم همچین وضعیتی رو داری تجربه می کنی ؟ راستی چرا؟ به خاطر اینکه ما داریم اصول اولیه‌ فروش را فراموش می‌کنیم.

حالا چه زمانی ما می‌توانیم حقمان را بگیریم و بگو‌ییم که کالای ما چقدر ارزش دارد؟

اگه آماده هستی برای اینکه بدونی چطور می توانی با فروش بیشتر به سود بهتری برسی یک لایک بزن و بزن روی لینک تا نکاتی رو برای فروش حرفه ای بهت بگم :

  • برای مشتری جذاب باشید :

وقتی برای اولین بار می خواهید با یکنفر دوستی برقرار کنید معمولا بدنبال جذابیتهای خودتان هستید خیلی انرژی می گذارید تا خودتان رو مجذوب ایشان نشان دهید تمام توانمندی و توانایی خودتان رو بکار می گیرید تا بیشتر بهتون جذب بشه و به شما اعتماد کنه و شما رو دوست داشته باشه . دقیقا مشتری هم همینطور هست برای اینکه بتونید مشتری رو جذب خودتون بکنید اولا باید با اعتماد به نفس کامل باهاش صحبت کنید در قدم بعدی سعی کنید با ارزش گذاری روی داشته هاتون ( محصول یا خدمت) با داشتن علم و دانش کافی از آنچه که دارید اعتماد مشتری رو به خودتون جلب کنید و در این خصوص تفاوت های فردی خودتون رو هم باید نسبت به سایر افراد فروشنده برجسته سازید.و در کل طوری باشه که مشتری برای داشتنتون افتخار کنه و شما رو دست داشته باشه .

  • به قصد برد وارد مذاکره داشته باشید حتمن باید این روحیه رو در خود پرورش بدید

آیا ما همواره باید در فروش برنده باشیم؟ این استعداد است که بتوان همواره در زندگی برنده بود؟ اگر می‌خواهیم در فروش موفق باشیم آیا مجبوریم همواره برنده باشیم؟

تا حدود زیادی بله، وقتی که در برابر یک مشتری هستید شما دارید یک شو برگزار می‌کنید، همواره دارید یک نمایش انجام می‌دهید. بحث نمایش یک عملکرد است و وقتی بحث نمایش و عملکرد می‌شود مسلما باید در کنار آن‌ها برد باشد. اگر بتوانیم تعداد زیادی از فروش‌ها را ببریم موفق می‌شویم. برنده شدن در فروش بسیار خوب است ما می‌خواهیم که مردم ما را دوست داشته باشند، فردی شناخته شده باشیم، در این‌ صورت احساس خیلی خوبی خواهیم داشت و این کار فروش را برای شما آسان می‌کند.

  • درگفتارتان صادق باشید و به مشتری تون به هیچ عنوان دروغ نگوئید:

اگر به محصولتان اعتقاد کامل نداشته باشید و سعی کنید همنطوری یک حرفی رو به مشتری برای فروختن محصولتان بگین شاید در ظاهر نمایان نشود ولی مشتری به خوبی می فهمد که شما اعتماد و اعتقاد کامل به محصولت رو نداری و این حرف شما در نظر مشتری دروغ جلوه می کند بدین جهت مشتری هیچوقت به شما اعتماد نخواهد کرد و فکر می کند که شما دارین سر او کلاه می زارین. پس سعس کنید با اعتماد و اعتقاد کامل نسبت به معرفی محصول اقدام کرده و صداقت خود ذا با تمام وجود به پای معامله و مذاکره بیاورید.

  • همیشه برا محصول و خدمات تون ارزش قائل شوید

اگر شما برای محصول یا خدماتتان ارزش قائل نباشید، اگر متوجه نباشید، بر این باور نباشید که این بهترین محصولاتی است که دارید ارائه می‌کنید، دیگر به هیچ‌ وجه نمی‌توانید سود داشته باشید. شما باید در زمان فروش به این نکته توجه داشته باشید که محصولتان محصول خوبی است به آن ارزش بدهید و نسبت به محصولتان دانش کافی داشته باشید.

  • چگونه براحتی میتونید ارزش کالا یا خدمات خودت تان را ارتقا دهید ؟

حتمن باید بتونید نیاز مشتری خودتون رو پیدا کنید و محصول یا خدمت پیشنهادی رو منطبق با اون نیاز ارائه کنید و  باید به نیازها و مطالبات مشتریان پاسخ دهید. اگر بخواهید ثابت کنید که همه‌کاره هستید نمی‌توانید به هدف خاصتان برسید. باید در معاملات گوش شنوا داشته باشید و به خوبی به حرف مشتریانتان گوش فرا دهید . گاهی مشتریان خودشان هم نمی‌داند که چه می‌خواهند. ما باید در این زمینه با دادن آموزشهای لازم شناخت و  دانش آمشتریان را نسبت به نیاز واقعی آنان  افزایش دهیم و به نشان بدهیم که به چه مقدار و به چه نسبتی به این محصولات و خدمات نیاز دارند و چقدر میتونند از این معامله سود ببرند .

  • اگه می خواین به یک فروشنده حرف ای تبیدل بشین دانش خود را در فروش بالا ببرید

مهارت‌هایتان را به خوبی بشناسید، شیوه مذاکره کردن با دیگران را یاد بگیرید، بازار را خوب بشناسید، در دوره‌های آموزشی مرتبط با شغلتان آموزش ببینید، درسمینارها و همایش‌ها شرکت کنید و از تجارب افراد موفق استفاده کنید. کتاب های فروش مفید و مرتبط رو حتمن بخونید و روی نکات کلیدی آنها تمرکز داشته باشد ، آنگاه شما حس می‌کنید که تنها کسی هستید که این میزان دانش را در زمینه کاری‌تان دارد. از این طریق می‌توانید برنده باشید و مشتری‌های خوبی داشته باشید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.